مقبره سرباز گمنام ایران روز گذشته هواداران

مقبره سرباز گمنام: ایران روز گذشته هواداران لیگ برتر بسکتبال محمد کسایی پور شهرداری اراک شیمیدر تهران مرحله پلی آف

گت بلاگز آبادان امضای تفاهم‌نامه همکاری با دانشگاه علوم پزشکی بصره

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان از امضای تفاهمنامه همکاری میان دانشکده علوم پزشکی منطقه آزاد اروند و دانشگاه علوم پزشکی بصره خبر داد.

امضای تفاهم‌نامه همکاری با دانشگاه علوم پزشکی بصره

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازآبادان؛علیرضا آموزنده امروز در نشست یکسان با هیئت عراقی با بیان اینکه در این نشست به دنبال معرفی استعدادهای حوزه سلامت آبادان و بصره هستیم، گفت: قرابت فرهنگ و مذهب، پیوستگی میان آبادان و بصره را زیاد می کند.
وی افزود: هیچ جای کشور عزیزمان ایران زمینه همکاری با کشور همسایه مان عراق به اندازه این منطقه مساعد نیست.
آموزنده با ابراز امیدواری جهت بهره برداری از این نشستها بیان کرد: امیدواریم رویدادهای خوبی را رقم بزنیم. فرصتی فراهم شده است تا دانشگاه های بزرگ دنیا را به این منطقه بیاوریم و به همین جهت جهت برادر و یا خواهرخوانده شدن با دانشگاه های معتبر دنیا مذاکراتی را انجام دهیم.
وی تصریح کرد: با بین المللی کردن فضای آموزشی در منطقه، زمینه فعالیت فارغ التحصیلان دانشگاه ما در کشور و سایر نقاط دنیا فراهم می شود.
مدیر دانشکده علوم پزشکی آبادان ضمن اشاره به ظرفیت منطقه آزاد اروند جهت دستیابی به ارتقاء سلامت در منطقه گفت: در این مسیر وزیر بهداشت همواره حامی فعالیت های ما بوده هست.
آموزنده دو برابر شدن ظرفیت تخت ها و فضاهای آموزشی در حوزه فعالیت دانشکده علوم پزشکی آبادان را یاد آور شد و افزود: تمام جراحی ها به غیر از قلب در بیمارستان‎ های تحت پوشش دانشکده علوم پزشکی آبادان انجام می شوند ضمن آنکه براساس برنامه ریزی انجام شده است (راه اندازی کلینیک تخصصی در منطقه) جراحی قلب نیز در سال ۲۰۱۸ در این منطقه صورت می گیرد.
وی اظهار کرد: قرار گرفتن دانشکده علوم پزشکی آبادان در محدوده منطقه آزاد اروند فرصتی مضاعف بر سایر دانشگاه های کشور هست.
آموزنده تصریح کرد: نشانه اصلیمان ارتقاء سطح سلامت در این منطقه است و امید می رود تا با همکاری مجموعه عراقی این نشانه سریع تر حاصل شود.
انتهای پیام/د

واژه های کلیدی: سلامت | پزشکی | آبادان | فعالیت | همکاری | آبادان | دانشکده | دانشگاه | منطقه آزاد اروند

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog