مقبره سرباز گمنام ایران روز گذشته هواداران

مقبره سرباز گمنام: ایران روز گذشته هواداران لیگ برتر بسکتبال محمد کسایی پور شهرداری اراک شیمیدر تهران مرحله پلی آف

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری همه آنچه می‌خواهید راجع به شانس‌های اسکار ۲۰۱۸ بدانید

شاید برایتان جالب باشد بدانید چه فیلم‌ها و افرادی جهت دریافت جایزه اسکار در سال آینده میلادی بیشترین شانس را دارند و نظر منتقدان راجع به آنها چیست. 

همه آنچه می‌خواهید راجع به شانس‌های اسکار ۲۰۱۸ بدانید

همه آنچه می خواهید راجع به شانس های اسکار ۲۰۱۸ بدانید

عبارات مهم : جایزه

شاید برایتان جالب باشد بدانید چه فیلم ها و افرادی جهت دریافت جایزه اسکار در سال آینده میلادی بیشترین شانس را دارند و نظر منتقدان راجع به آنها چیست.

نودمین مراسم اهدای جوایز آکادمی علوم و هنرهای سینمایی (اسکار) امسال در حالی در روز چهارم مارس برگزار می شود که قطعا تحت تاثیر حواشی گسترده رسوایی های جنسی شخصیت های مهم این صنعت قرار می گیرد با این حال این اتفاقات مانعی جهت گمانه زنی دوستداران سینما درمورد فیلم های تحسین شده است امسال نیست.

کمتر از نود سال از نخستین مراسم اسکار می گذرد؛ مراسمی که در نخستین دوره خود در سال ۱۹۲۹ با میزبانی داگلاس فیربنکس و تنها در ۱۵ دقیقه بدون هیچ گونه پخش رسانه ای برگزار شد و حال با گذشت ۸۹ دوره در این مقاله به بررسی بااهمیت ترین شانس های نامزدهای جوایز نودمین اسکار در رشته های مهم پرداخته می شود.

همه آنچه می‌خواهید راجع به شانس‌های اسکار ۲۰۱۸ بدانید

در بخش عالی ترین فیلمبرداری یکی از مهمترین رشته های فنی جوایز اسکار، بیشترین شانس جهت نامزدی و حتی بردن این جایزه به راجر دیکینز فیلمبردار افسانه ای انگلیسی جهت فیلم «بلید رانر ۲۰۴۹» تعلق دارد. در این فیلم به عقیده بسیاری از صاحب نظران سینما، دیکینز آخر بعد از چهاردهمین نامزدی اسکارش این جایزه را بدست خواهد آورد. او زیاد جهت فیلمبرداری فیلم های مهمی چون «رستگاری در شاوشنک»، «فارگو» و «جایی جهت پیرمردها نیست» شهرت دارد.

از دیگر شانس های نامزدی جایزه اسکار در این رشته می توان به هویته ون هویتما در فیلم «دانکرک»، دن لاوسن در «شکل آب»، برونو دلبونل در «تاریک ترین ساعت» و سیومبو موکدیپروم تایلندی جهت فیلم تحسین شده است «مرا با نامت صدا کن» اشاره کرد.

شاید برایتان جالب باشد بدانید چه فیلم‌ها و افرادی جهت دریافت جایزه اسکار در سال آینده میلادی بیشترین شانس را دارند و نظر منتقدان راجع به آنها چیست. 

در دیگر رشته مهم فنی مراسم اسکار، می توان از همین امروز لی اسمیت تدوینگر نام آشنای استرالیایی را جهت تدوین درخشانش در فیلم «دانکرک» برنده اسکار دانست لیکن کار او در این فیلم جهت بسیاری یادآور درخشان ترین فیلم های جنگی تاریخ سینماست. منتقدان برجسته ای چون پیتر تریورس از مجله رولینگ استون و آن تامسون از ایندی وایر جهت لی اسمیت در مسیر کسب جایزه اسکار رقیب چندان مهمی را آینده نگری نکرده اند. با این حال از میان رقبای او در این بخش می توان به سیدنی ولینسکی در «شکل آب»، جو واکر در «بلید رانر ۲۰۴۹»، والریو بونلی در «تاریک ترین ساعت» و گرگوری پلوتکین در «برو بیرون» اشاره کرد.

در بخش عالی ترین موسیقی متن بر خلاف دو رشته قبلی، هیچ آهنگسازی شانس بیشتری نسبت به دیگران جهت دریافت جایزه اسکار ندارد و شاید تا آخرین لحظات اعلام نام برنده نیز کمتر تحلیلگر سینمایی بتواند برنده امسال را تشخیص دهد. از میان فیلم های امسال آهنگسازان برجسته ای چون هانس زیمر جهت «دانکرک»، الکساندر دسپلت جهت «شکل آب»، داریو ماریانلی ایتالیایی جهت «تاریک ترین ساعت»، جان ویلیامز در آخرین قسمت از مجموعه جنگ ستارگان با نام «آخرین جِدای»، توماس نیومن جهت «ویکتوریا و عبدل» شانس های بیشتری نسبت به دیگران دارند گرچه هانس زیمر در فیلم «بلید رانر ۲۰۴۹» ساخته دنی ویلنو و جان ویلیامز در فیلم «کاغذها» ساخته اسپیلبرگ نیز موسیقی ساخته اند و این دو فیلم موجب شده است که شانس این دو آهنگساز بزرگ نسبت به دیگر آهنگسازان ذکرشده جهت نامزدی جایزه اسکار در این رشته زیاد باشد.

در بخش عالی ترین فیلم انیمیشن از همین امروز می توان سه کار را که از دیگر رقبای خود پیشی گرفته اند به عنوان نامزدهای نهایی شناخت. بیشترین تحسین مربوط به انیمیشن «کوکو» ساخته کمپانی مشهور پیکسار و پخش کنندگی دیزنی است و دو انیمیشن دیگر نیز به نام های «وینسنت دوست داشتنی» محصول لهستان و انگلستان که زندگی نقاش برجسته تاریخ وینسنت ونگوگ را به تصویر کشیده است در کنار پویانمایی «فیلم لگو بتمن» که روایت انیمیشنی از داستان مشهور بتمن و جوکر است بیشترین تحسین ها را میان اهالی سینما برانگیخته اند.

همه آنچه می‌خواهید راجع به شانس‌های اسکار ۲۰۱۸ بدانید

از میان بخت های عالی ترین بازیگر نقش مکمل مرد امسال، افرادی چون مایکل استالبارگ (مرا با نامت صدا کن)، سم راکول (سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری)، ریچارد جنکینز (شکل آب) و آرمی هامر (مرا با نامت صدا کن) اقبال زیادی جهت نامزدی جایزه اسکار دارند ولی قطعا بااهمیت ترین شانس نامزدی و حتی برنده شدن این جایزه به بازیگر کمتر تحسین شده است دهه هشتاد هالیوود، ویلم دفو در فیلم «پروژه فلوریدا» تعلق دارد. دفو که در دهه هشتاد با نقش آفرینی های درخشانش در فیلم هایی چون جوخه، میسی سی پی می سوزد و آخرین وسوسه مسیح نوید استعداد بزرگی جهت هالیوود را می داد بعدها با حضور در مجموعه های «مرد عنکبوتی» در اوایل قرن بیست و یکم، افول محسوسی در پرونده کاریش ایجاد شد تا اینکه در این سال ها با فیلم هایی چون «هتل بزرگ بوداپست» و همین فیلم «پروژه فلوریدا» دوباره به عرصه سینما برگشتی موفقیت آمیز داشته است.

در این رشته بسیاری بازی خیره کننده داستین هافمن در هشتاد سالگی را در فیلم «داستان های مایروویتز» تحسین کرده اند، با این وجود بعد از رسوایی های گسترده هالیوود که دامن داستین هافمن نیز از آن مصون نماند شانس این بازیگر بزرگ سینما را جهت هشتمین نامزدی اسکارش کمرنگ شده است است.

شاید برایتان جالب باشد بدانید چه فیلم‌ها و افرادی جهت دریافت جایزه اسکار در سال آینده میلادی بیشترین شانس را دارند و نظر منتقدان راجع به آنها چیست. 

در بخش عالی ترین بازیگر نقش مکمل زن دو بازیگر کمتر آشنا شده است هالیوود به نام های لوری متکاف (لیدی برد) و آلیسون جانی (من، تونیا) بیشترین شانس کسب این جایزه را دارند. با این وجود رقبای مشهوری چون اکتاویو اسپنسر (شکل آب)، ملیسا لئو (شاگردی) و هالی هانتر (بیمار بزرگ) را نیز برابر خود دارند؛ سه بازیگری که پیش تر این تندیس با ارزش را به منزل برده اند.

یکی از همواره جالب ترین رشته های جوایز اسکار، بخش جایزه عالی ترین بازیگر نقش اول مرد است که امسال با حضور بازیگران کارکشته ای چون گری اولدمن (تاریک ترین ساعت)، دانیل دی لوییس (موضوع فانتوم)، تام هنکس (کاغذها) و دنزل واشینگتن (رومن جی اسرائیل) قطعا مهیج تر هم خواهد شد و البته بازی درخشان جیک جیلنهال در فیلم «بیگانه» و ظهور پدیده جوانی به نام تیموتی شلمی با فیلم «مرا با نامت صدا کن» این بخش جوایز آکادمی را دیدنی تر از سال های گذشته کرده هست. به اعتقاد بسیاری از منتقدان شانس اولدمن جهت بازی در نقش وینستون چرچیل در فیلم «تاریک ترین ساعت» به مراتب زیاد از دیگر رقبای خود است.

همه آنچه می‌خواهید راجع به شانس‌های اسکار ۲۰۱۸ بدانید

در بخش عالی ترین بازیگر زن، فرانسیس مک دورمند بازیگر بزرگ آمریکایی و همسر جوئل کوئن، امسال با نقش آفرینی خیره کننده اش در فیلم «سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری» نظر اکثر منتقدان بزرگ دنیا را به خود جلب کرده است و بسیاری بازی او را در کنار سالی هاوکینز در فیلم «شکل آب» به عنوان بااهمیت ترین نقش آفرینی های زن امسال در سینمای دنیا یاد می کنند. سیرشا رونان و مارگوت روبی دو ستاره جوان این روزهای سینمای آمریکا نیز امسال بازی های چشمگیری از خود به نمایش گذاشته اند و بخت بسیار بالایی جهت نامزدی اسکار دارند، با این حال جسیکا چستین، جودی دنچ، کیت وینسلت و مریل استریپ (بازیگر ثابت جوایز اسکار) نیز در میان دیگر بخت های نامزدی این جایزه پراعتبار قرار دارند.

در بخش عالی ترین فیلمنامه اقتباسی، جیمز ایوری فیلمساز کهنه کار آمریکایی در آستانه نود سالگی با فیلمنامه جوان پسندانه خود به نام «مرا با نامت صدا کن» نوشته آندره آسیمن بخت زیادی جهت نامزدی این جایزه دارد. این فیلم همچون خیلی از کارهای شاخص یک دهه اخیر سینمای دنیا به عنوان دگرباشی جنسی می پردازد. از دیگر فیلم ها می توان به «بازی مولی» نوشته آرون سورکین بااهمیت ترین فیلمنامه نویس یک دهه اخیر هالیوود، «اهتراز آخرین پرچم» نوشته ریچارد لینکلیتر، «مادباند» نوشته دی ریس و ویرجیل ویلیامز و «هنرمند فاجعه» نوشته مایکل اچ وبر و اسکات نیوستادتر اشاره کرد.

در بخش عالی ترین فیلمنامه مهم «سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری» نوشته مارتین مک دونا کارگردان مشهور انگلیسی که بسیاری او را با فیلم «در بروژ» می شناسند، «برو بیرون» (جوردن پیل)، «لیدی برد» (گرتا گرویگ) و «شکل آب» (گیلرمو دل تورو و ونسا تیلور) شانس بیشتری نسبت به سایر رقبا جهت نامزدی جایزه اسکار در این رشته را دارند.

پیش بینی اینکه یک زن امسال نامزد جایزه اسکار عالی ترین کارگردانی شود گویا کار چندان دشواری نیست. گرتا گرویگ بازیگر جوان فیلم «معشوقه آمریکایی» جهت نخستین بار روی صندلی کارگردانی نشسته و تجربه درخشانی را با ساخت فیلم «لیدی برد» پشت سر گذاشته است و نوید یک کارگردان بزرگ در آینده را می دهد. گرویگ در این فیلم داستان دختری در دوران مدرسه را روایت می کند و به گونه ای نسخه دخترانه فیلم های «بچگی» لینکلیتر و «۴۰۰ ضربه» تروفو را به نمایش می گذارد.

دی ریس دیگر کارگردان زن است که شانس نامزدی جایزه اسکار کارگردانی را دارد. او امسال با فیلم بسیار کم هزینه «مادباند» نظر بسیاری از منتقدان را به خود جلب کرده هست، ولی این روزها بیشترین شانس نامزدی این جایزه متعلق به کریستوفر نولان کارگردان محبوب انگلیسی هست. او با فیلم «دانکرک» اکثر تماشاگران و صاحب نظران سینما را تحت تاثیر قرار داده هست؛ فیلمی که به عقیده تاد مک کارتی منتقد برجسته هالیوودریپورتر یک شاهکار امپرسیونیستی هست؛ فیلم جنگی کم نظیری که ممکن است به ظاهر با خرج فراوان ساخته شده است باشد ولی بیش از هر چیز، نمایانگر لحظه های انزوای مطلق و اغلب در خلوت انسان است.

گیلرمو دل تورو و استیون اسپیلبرگ دو کارگردان نام آشنای دیگر سینمای دنیا هستند که احتمال نامزدی جایزه اسکارشان بالاست. دل تورو بعد از کسب شیر طلای جشنواره ونیز بسیاری را قانع کرده که می تواند یکی از بخت های مهم جایزه اسکار امسال باشد و موفقیت «هزارتوی پن» را دوباره تکرار کند و اسپیلبرگ نیز چون اکثر سال هایی که فیلم ساخته شانس جدی جایزه اسکار محسوب می شود. البته از شانس لوکا گوادانینو با فیلم تحسین شده است «مرا با نامت صدا کن»، مارتین مک دونا با فیلم «سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری» و جو رایت با فیلم «تاریک ترین ساعت» نیز نمی توان به آسانی گذشت.

اگر طبق روال سال گذشته ۹ فیلم نامزد جایزه اسکار عالی ترین فیلم شوند بیشرین شانس نامزدی متعلق به فیلم «دانکرک» ساخته نولان هست. از دیگر شانس های نامزدی این جایزه می توان به «شکل آب» (گیلرمو دل تورو)، «کاغذها» (استیون اسپیلبرگ)، «تاریک ترین ساعت» (جو رایت)، «مرا با نامت صدا کن»، «سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری»، «برو بیرون»، «لیدی برد» و «پروژه فلوریدا» اشاره کرد. با این حال باید منتظر ماند و دید در روز ۲۳ ژانویه ۲۰۱۸ اعضای آکادمی چه افرادی را جهت این مسابقه بزرگ نامزد خواهند کرد.

اخبار فرهنگی – مهر

واژه های کلیدی: جایزه | بازیگر | نامزدی | بازیگری | بازیگران | برنده اسکار | جوایز اسکار | مراسم اسکار | نامزد اسکار | دریافت اسکار

همه آنچه می‌خواهید راجع به شانس‌های اسکار ۲۰۱۸ بدانید

همه آنچه می‌خواهید راجع به شانس‌های اسکار ۲۰۱۸ بدانید

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog