مقبره سرباز گمنام ایران روز گذشته هواداران

مقبره سرباز گمنام: ایران روز گذشته هواداران لیگ برتر بسکتبال محمد کسایی پور شهرداری اراک شیمیدر تهران مرحله پلی آف

گت بلاگز انتخابات رسانه‌ها حق انتشار مطلبی علیه نامزدها ندارند

سخنگوی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها گفت: براساس قانون، رسانه‌ها حق انتشار مطالبی علیه نامزدهای انتخاباتی ندارند.

رسانه‌ها حق انتشار مطلبی علیه نامزدها ندارند

به گزارش گروه انتخابات گروه تحریریه سایت جوان، فرهاد تجری سخنگوی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کل کشور گفت: براساس قانون، مطبوعات و نشریات حق ندارند آگهی یا مطالبی علیه نامزدهای انتخاباتی بنویسند و یا مطلبی منتشر کنند که نشان از انصراف گروه یا شخصی از نامزدی است.
وی در ادامه افزود: ماده ۶۳ آیین نامه اجرایی انتخابات شوراها در شهر و ماده ۶۴ آیین نامه اجرایی انتخابات شوراها در دِه و بخش به صراحت می گوید که اگر رسانه ها این کار را انجام دادند، در این صورت نامزدها حق دارند پاسخ خود را به رسانه مزبور بدهند و آن رسانه طبق قانون مطبوعات مکلف به چاپ فوری آن در مهلت مجاز تبلیغات است.

عبارات مهم : مرکزی

تجری راجع به انتشار سخنان شخصیت ها در جهت تایید نامزدها نیز اظهار داشت: براساس ماده ۶۴ آیین نامه اجرایی انتخابات شوراها در شهر، انتشار اعلام نظر شخصیت ها (بدون ذکر عنوان و مسئولیت آنان)، مجامع، احزاب و گروه ها در تایید نامزد انتخاباتی باید مستند به مدرک کتبی و امضا شده است باشد.
وی در توضیح زیاد این عنوان بیان داشت: نامزد انتخاباتی نیز در صورتی که بخواهد از تایید مراجع یاد شده است در صدر این نامه استفاده کند، باید مستندات و مدارک آن را ارائه دهد.
سخنگوی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کل کشور با اشاره به ماده ۶۵ آیین نامه اجرایی انتخابات شوراها گفت: همزمان با شروع به کار ستاد تبلیغات انتخاباتی نامزدها، نشانی و محل ستاد و نام مسئول آن باید کتبا و با امضای نامزد انتخاباتی مربوط، به آگاهی هیات اجرایی حوزه انتخابیه برسد.
تجری ستاد تبلیغات انتخابات را مرکزی جهت ساماندهی و انجام فعالیت های تبلیغاتی نامزدها و طرفداران آنها مندرج در مواد فصل پنجم این آیین نامه دانست و خاطرنشان کرد: هر داوطلب تنها می تواند در هر منطقه شهرداری یک ستاد تبلیغاتی دایر کند و براساس ماده ۶۶ آیین نامه اجرایی نیز، هرگونه تصویر و آثار تبلیغاتی نامزدهای انتخاباتی که در محل شعبه عضویت و اخذ رأی وجود دارد باید قبل از اخذ رأی، به وسیله اعضای شعبه امحا شود.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: مرکزی | نامزدی | تبلیغات | تبلیغات | انتخابات | ستاد انتخابات | نامزد انتخابات | انتخابات شوراها | نامزدهای انتخاباتی | انتخابات شوراهای اسلامی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog