مقبره سرباز گمنام ایران روز گذشته هواداران

مقبره سرباز گمنام: ایران روز گذشته هواداران لیگ برتر بسکتبال محمد کسایی پور شهرداری اراک شیمیدر تهران مرحله پلی آف

گت بلاگز یزد تاکنون هیچ موردی از تب کریمه کنگو در اردکان مشاهده نشده است

نیروی انتظامی باید کارها کنترلی را جهت جلوگیری از ورود دامهای بیمار شدت یافتن کند.

تاکنون هیچ موردی از تب کریمه کنگو در اردکان مشاهده نشده است

هادی مقیمی فرماندار اردکان درگفتگو با خبرنگار گروه استان های گروه تحریریه سایت جوان از یزد؛ گفت: جهت پیشگیری و کنترل این بیماری باید نظارت بر کشتارگاه ها و مراکز عرضه گوشت زیاد کردن یابد و مردم با راه های پیشگیری از بروز آن آشنا شوند.

مقیمی افزود: آموزش و اگاهی بخشی به مردم می تواند از انتقال این بیماری جلوگیری کند و این عنوان باید در دستور کار مسئولان ذیربط قرار گیرد.

عبارات مهم : بهداشت

وی نظارت مورد نیاز بر کشتارگاه دام شهرستان و ارائه آموزش یکسان به وسیله شبکه بهداشت و درمان، مرکز بهداشت کار و شبکه دامپزشکی مهم دانست.
فرماندار اردکان تصریح کرد: جهت پیشگیری و مبارزه با این بیماری و با توجه به موقعیت این شهرستان که دروازه ورودی استان یزد است باید نیروی انتظامی کارها کنترلی را جهت جلوگیری از ورود دامهای بیمار شدت یافتن کند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان اردکان نیز گفت: دام مبتلا به بیماری تب کریمه کنگو هیچ گونه علامتی ندارد و از همین رو باید از مصرف گوشت تازه خودداری وپس از ذبح دام ، گوشت به مدت 24 ساعت در دمای منفی یک تا چهار درجه زیر صفر قرار بگیرد تا قابل استفاده شود.
سیدمحمد پورهاشمی افزود: شهروندان گوشتی را که تهیه می کنند در منزل حدود چهار ساعت در دمای فریزر نگهداری تا اطمینان بیشتری از سالم بودن آن حاصل کنند و هنگام پاک کردن گوشت از دستکش استفاده شود.
اردکان با 98 هزار نفر جمعیت در 60 کیلومتری شمال شهر یزد واقع شده است است.
انتهای خبر/ ی

واژه های کلیدی: بهداشت | بیماری | پیشگیری | استفاده | تب کنگو | شهرستان اردکان | هیچ کونه تب کنگو دراردکان مشاهده نشد | فرمانداراردکان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog